Pekař: Chtělo by to vylepšit produktivitu. Starší dorostenci FF VOŠ a SOŠ Roudnice ktg. U19 jsou po úvodní polovině divizní soutěže sk. B na sedmém místě tabulky, když nasbírali 25 bodů. Osmkrát zvítězili, jednou podlehli po penaltovém rozstřelu a šestkrát byl úspěšnější jejich soupeř (skóre 51:22). Vzhledem k tomu, že před nimi jsou za vedoucím Slovanem Liberec B seřazeny pouze B týmy Dukly, Teplic, Ústí, Jablonce a Motorletu, není to zase tak špatná vizitka. S tím souhlasí i trenér FF Jakub Pekař, i když chtěl ještě o něco lepší bilanci. „Mít o něco přesnější koncovku, mohli jsme být kolem pátého místa, což by bylo samozřejmě lepší. Nastříleli jsme 51 branek, což není málo, ale 21 jsme jich dali dohromady Chomutovu a Jirkovu. Šancí bylo dost, produktivita by chtěla vylepšit. Umístění není úplně špatné, ale mrzí mě hlavně některé zbytečné domácí bodové ztráty.“
Můžete být konkrétnější?
Doma jsme podlehli Sokolovu, i když jsme byli výrazně lepší. S Motorletem jsme vedli, ale také ztratili. Nesmím zapomenout na Jablonec, kdy jsme tlačili, ovšem podařilo se nám jen v závěru vyrovnat a padli jsme po penaltách. Venku jsme určitě nemuseli prohrát ve Varnsdorfu. Zápasů, kdy jsme měli navrch, bylo opravdu dost. Chyběla v nich třeba jen gólová tečka.
Už jste ale několikrát v průběhu sezony zmínil právě ten fakt, že vás soupeři, tedy až na jednu výjimku, nepřehrávali.
To je určitě pravda a těší to. Soutěž není úplně snadná, je tam sedm béček, takže kvalita by měla být daná. Až na Liberec, kde jsme prohráli 8:0, a nutno dodat, že zaslouženě, protože soupeř byl výrazně lepší, jsme ostatní zápasy zvládli velmi dobře. A myslím, že jsme byli ve většině i lepší. Možná tedy až na Duklu, kdy byli hosté fotbalovější, my jsme ale byli bojovnější, běhavější, důraznější a šli jsme za výhrou víc. A také první poločas v Teplicích nebyl z naší strany ideální, ovšem vynahradili jsme si to zase ve druhém.
Podzim jste zakončili parádně, porazili jste Ústí B, které je v tabulce před vámi.
Výhra 3:0 byla super, ale pro mě bylo důležitější, že jsme v utkání, jednom z nejlepších na podzim, dominovali. A mohli jsme vyhrát i o trošku víc, ale i tak to byla pěkná tečka za podzimem.
Bavili jsme se už před sezonou o cílech týmu, dařilo se je naplňovat?
Určitě jo. Ale přiznám, že když jsme začali přípravu a prohráli s extraligovým soupeřem 9:1, tak jsem měl trochu obavy. Řešili jsme hlavně pozice stoperů, tým byl takový rozháraný, hodně mladý, ale postupem času si to začalo sedat. Ustálila se nám dvojice stoperů a výsledky přišly. Klobouk dolů před hráči, většinou jsme byli celkově mladší, i když jsme hráli s B týmy, ale kluci to zvládali super. A ten mančaft má před sebou navíc budoucnost, většina spolu bude hrát třeba ještě dva a půl roku v dorostu.
Překvapilo, že se právě tito mladší hráči z ročníku 2003 takhle rychle adaptovali a nastupují v U19?
Individuální kvalitu měli i v loňském roce, když nastupovali v mladší kategorii. Trochu se ale prali s nevyrovnaností výkonů, taktikou a pracovitostí. Jak teď postupně dozrávají, tak se ale začíná zlepšená práce projevovat v zápasech, mají lepší přístup, prostě jdou nahoru.
Spoléhali jste na nějakou osu?
Ten půlrok jsme odehráli v dost podobné sestavě. K té ose patřili oba stopeři, tedy Janouš s Krčmářem, střed Beránek, Hyťha, Malý a v útoku Čada. Většinou nastupovali i Hubený s Pocnerem, na křídlech nám kluci rotovali, ale musíme zmínit, že vyrovnané zápasy nám rozpohybovali většinou i kluci, co šli na plac v průběhu z lavičky. Byli tak také hodně platní.
Tým není tvořen jen hráči z VOŠ a SOŠ, není to problém?
Máme tady asi šest kluků z jiných škol, není to úplně snadné, ale tím, jak jsou kluci poctiví, tak se nám to daří skloubit. Když je třeba, tak trénink posuneme. Pokud někdo nestíhá kvůli škole, může zajít i na přípravu s A týmem spolupracujícího SK Roudnice. Teď jsem se díval na účast. Docházku nad 80 procent, což je u mě takové měřítko, mělo 90 procent hráčů. A neměli ji pouze ti, kteří jsou dlouhodobě zranění. Takže z tohoto pohledu musíme být spokojeni. A to trénujeme docela dost, máme nějakých 87 tréninkových jednotek, dohromady asi 115 akcí společně, ale kluci chodí a pracují opravdu dobře.
V polovině prosince jste absolvovali poslední letošní trénink, co dál?
Byl jen poslední společný. Vždy zařazujeme takový meziblok, aby si sice kluci odpočinuli psychicky, ale dělali ještě na síle, soubojovém chování a doplňovali to hrou. Teď budou mít pauzu a od 26. prosince jim začne individuální příprava. Data mi budou posílat a společně začneme znovu 6. ledna.
Pak vás asi čekají přípravné duely, jaké?
Hned 11. ledna hrajeme s Bohemians, pak nás čekají třeba Střešovice, Most i muži Bezděkova. A absolvujeme také krátké soustředění v domácím prostředí.
V polovině máte soutěž celkem nadějně rozehranou, za určitých okolností můžete dokonce pomýšlet na postup. Je to tak?
Je to sice pro nás výzva, ale že by to bylo tak, že musíme postoupit, tak to ne. Pokud by se ale dařilo, tak bychom se tomu nebránili. Zasloužili by si to hlavně kluci. Myslím, že jsou schopni vyšší soutěž hrát.

Výsledky: FF VOŠ a SOŠ Roudnice – Louny 6:0 (branky: Černohlávek 2, Malý, Čada, Šebek, Beránek), Chomutov 10:0 (Holouš 3, Malý 2, Čada 2, Pocner, Beránek, Šebek), Varnsdorf 1:3 (Krčmář), Sokolov 0:1, Č. Lípa 5:0 (Malý 2, Hyťha, Čada, Možný), Jablonec B 1:2 np (Krčmář), Motorlet B 1:3 (Čada), Rakovník 3:1 (Hubený, Betka, Čada), Mostecký FK B 8:0 (Hyťha 2, Trejbal 2, Janouš, Možný, Čada, Malý), Ervěnice/Jirkov 11:0 (Čada 2, Černohlávek 2, Hyťha 2, Možný, Dobiáš, Šebek, Pocner, Tsoka), Liberec B 0:8, Dukla B 2:1 (Čada 2), Teplice B 0:2, K. Vary 2:0, Ústí B 3:0 (Čada 2, Krčmář).