Pekař: Tým je charakterově zdravý.
Fotbalisté FF VOŠ a SOŠ Roudnice U19 nasbírali na podzim v divizní skupině B 25 bodů, což jim stačilo na sedmou příčku. Tu by si chtěli svěřenci Jakuba Pekaře ještě o něco vylepšit.
Jak náročná byla zimní příprava?
Zahájili jsme už 7. ledna a hned 11. ledna hráli první přátelský zápas s Bohemians U18. Měli jsme tady u nás na Farmě od 20. ledna také soustředění a trénovat jsme chodili na umělku do areálu SK Roudnice. Zápasy jsme pak hráli většinou na umělce v Hrobcích.
A jak se vám v nich dařilo?
Od února jsme narazili na Neratovice, Bohemians U17, Meteor U17, Střešovice, muže Bezděkova a naposledy v generálce na Most. Celkem i s tím prvním lednovým jsme odehráli sedm zápasů a prohráli jsme pouze jednou, hned na začátku s osmnáctkou Bohemky. No a teď jsme remizovali 3:3 právě s tím Mostem, který také hraje o soutěž výš. Ostatní duely jsme vyhráli.
Jak jste byli spokojeni s tréninkovou morálkou?
Docházka byla příkladná. Trénovali jsme většinou ve 20, samozřejmě občas někdo nemohl pro nemoc či zranění, o prázdninách někteří odjeli na hory, ale jinak v drtivě většině kluci chodili tak, jak měli.
Došlo v kádru v přestávce k nějakým změnám oproti podzimu?
Je to beze změn. Pouze se konečně po zranění vrací Jarda Jarůšek, no a také už budou k dispozici naplno Roman Zezula a Dominik Holouš.
Před startem se ale menší problémy vyskytly?
Do začátku přípravy nenaskočil po nemoci David Čada, což je trochu problém. Na druhou stranu to je hráč, který fotbal určitě hrát nezapomněl a kondici má v sobě, takže všechno rychle dožene. Honza Hyťha má od pondělí antibiotika, ale věřím, že bude absentovat snad jen v tom úvodním utkání.
V něm přivítáte v sobotu Varnsdorf, který vás na podzim porazil 3:1. Jaká bude odveta?
Máme mu co vracet. Tam jsme soupeři tři góly darovali hrubými chybami. Teď chceme, aby všechny body zůstaly doma.
A jaké máte cíle před jarem?
Určitě chceme kluky stále posouvat. Ale je také pravda, že v této kategorii přece jen už chceme nějaké výsledky a také výhry. Bavili jsme o tom i s hráči v kabině. Chceme se poprat o co nejlepší umístění, být první mezi těmi nebéčkovými týmy a případně některé přeskočit. Pokud by se rozhodovalo, kdo by mohl jít případně výš, chceme být zkrátka v té situaci, aby byla šance ukázat právě na nás. Věřím, že kluci by se neztratili ani ve vyšší soutěži. Tým je zdravý hlavně charakterově, chce se rvát. Je v něm opravdu spousta dobrých hráčů.