Budka: Mistráky jsou něco jiného.
Ze skvělé šesté příčky odstartují do mistrovských odvet v divizní skupině B fotbalisté FF VOŠ a SOŠ Roudnice U17, kteří v podzimní části nasbírali 26 bodů při skóre 67:62. O tom, jak jsou jeho svěřenci připraveni, jsme si popovídali s trenérem Václavem Budkou.
Kdy jste zahájili přípravu na jaro?
Už od 7. ledna jedeme podle vyzkoušeného plánu. To znamená, že jsme tady v našem prostředí na Farmě a díky spolupráci s SK Roudnice využíváme i umělku Pod lipou. Přípravu si sice můžeme naplánovat, ale vždycky do toho vstoupí řada věcí, které ji trochu pozmění. Zatímco s nějakými dopředu danými akcemi můžeme počítat, zranění a nemoci ovlivnit nemůžeme. Naštěstí je náš kádr natolik široký, že jsme se snad pokaždé sešli v počtu 18 – 20. No a s tím už se dá pracovat.
Co docházka, byla dobrá?
Bylo to jako v každé přípravě. Jsou hráči, kteří absolvují třeba 95, ne-li přímo 100 procent, ale jsou i takoví, kteří tak dobrá čísla z různých důvodů nemají. A podle našich zkušeností se to pak také ve výkonnosti jednotlivých hráčů projeví.
Co přípravné zápasy?
Snažili jsme se kombinovat kvalitu soupeřů, aby si zakopali i hráči z béčka. Z toho důvodu těch zápasů bylo poměrně dost, tuším, že dokonce osm. Jeden z těch lepších duelů jsme sehráli proti Neratovicím, které jsme porazili 2:1. Naopak nám nevyšel zápas s Bohemians, který jsme sehráli v rámci soustředění. Čekali jsme, že nám právě tenhle duel ukáže, jak na tom jsme v porovnání s tou vyšší úrovní. Termín ani místo konání, tedy Nymburk, nám sice moc nevyhovoval, ale chtěli jsme hrát s Bohemkou, tak jsme si to zkusili. Bohužel z toho byla vysoká porážka 6:1.
Došlo v kádru k nějakým změnám?
Vlastně ani ne. Nově s námi trénují jen Takáč z Borku a Malík z Velvar. Oba zatím vypadají zajímavě, uvidíme, jak to bude pokračovat. Zdravotní problémy má stále Hlaváček a nově i Fraňous, který teď bude měsíc bez fotbalu. Ostatní průběžně trénují a připravují se na mistráky.
Generálka vám vyšla, porazili jste vysoko šestnáctku Mosteckého FK.
Bylo to 13:2 a sami vidíte, že už podle toho výsledku to úplně generálka nebyla. Kladem je, že si kluci opravdu zastříleli. Jenže mistráky jsou něco úplně jiného a jiné to bude už v sobotu s Varnsdorfem.
Ten jste ale na podzim porazili vysoko 10:1.
To je fakt, jenže co bylo na podzim, nemusí být na jaře. Přijede pozměněný mančaft a je všechno jinak. Nám ale v této kategorii nejde primárně o výsledky. Snažíme se hlavně kluky kousek po kousíček posouvat tam, kam potřebují. Zatím máme hlavně nedostatky v celkové síle, v soubojích. To potřebujeme stále vylepšovat.
O základní jedenáctce pro jaro už je jasno?
Ano. V přípravě jsme protočili hodně hráčů a zkoušeli i různé typy rozestavení, třeba 3-5-2, 4-3-3, 4-2-3-1, což většinou hrajeme, ale i 4-4-2. Pro kluky je těžké v tomto věku přepínat, ale vyzkoušet jsme to chtěli. Třeba bude průběh nějakého zápasu takový, že to využijeme. Máme útočně laděný tým, dost gólů dostáváme i dáváme. Musíme se snažit získávat míče už u soupeřů a nepouštět je k nám. Je jasné, že s některými to půjde hůř, s některými zase líp. V každém případě se na mistráky už všichni těšíme, zima byla dlouhá.