Alberovský: V zimní přípravě jsem dřel.
Do jarních odvet vstoupili mladší dorostenci FF VOŠ a SOŠ Roudnice U17 málokdy vídanou kanonádou. V duelu 16. kola divize rozstříleli Varnsdorf 12:2. K nezastavení byl hlavně domácí útočník s číslem 11 na dresu. Jiří Alberovský (r. 2003) se totiž v tomto duelu trefil pětkrát a celkově má už na svém kontě 13 branek. Patří tak společně s Petrem Klimentem k nejlepším střelcům roudnického výběru. Borce, který prošel FK Junior Kralupy, FK Kralupy a Admirou Praha, nasměroval k honění za kulatým nesmyslem děda. „Je to tak, k fotbalu mě přivedl on. Začal jsem tak někdy v šesti letech.“
Dal jsi vůbec už někdy v zápase pět gólů?
Na farmě ještě ne, ale předtím v žácích i dorostu ano. A teď proti Varnsdorfu to bylo docela snadné.
Táhlo tě to vždycky do útoku, nebo jsi hrál i na jiných postech?
V minipřípravce si to už ani nepamatuju, v mladší přípravce jsem chvíli dokonce chytal a v mladších žácích hrál stopera. Pak už jsem ale nastupoval pouze v útoku.
Tam hraješ i v současnosti, vyhovuje ti to tedy asi nejvíc.
Určitě. Myslím, že jsem docela rychlý a nemám ani špatnou střelu. Jako pravák si to vždycky z levého křídla navedu do středu a vypálím.
Jsi z Kralup, jak ses do Roudnice dostal?
Nějak jsem se to dozvěděl z internetu, že je tady taková Farma, kde je fotbal spojený se školou. Navíc se hraje vyšší soutěž než v Kralupech, tak jsem to zkusil a vyšlo to.
Kde a co tedy studuješ?
Studuju obor dopravní prostředky na VOŠ a SOŠ v Roudnici nad Labem a zatím je to celkem dobré.
Nemáš problémy s dojížděním?
Do Kralup a z Kralup jezdí vlaky skoro každou hodinu, takže to tak špatné není. Sice vyrazím ráno do školy, vracím se po tréninku až večer, ale člověk si zvykne. Už mi to ani nevadí.
Komu fandíš z domácích klubů?
Můj nejoblíbenější klub je Sparta Praha.
A máš i nějakého svého oblíbeného hráče?
Jsou hned dva – Neymar a Kylian Mbappé.
Co udělá křídelníkovi Farmy největší radost na talíři?
Boloňské špagety.
A čím je zapiješ?
Moje oblíbené pití je ledový čaj – ice tea.
Oblíbená hudba?
Tak to je rap.
Máš i nějaké mimofotbalové aktivity?
Ne, žádné jiné koníčky nedělám.
Čeho bys chtěl ve fotbale dosáhnout?
Mým cílem a snem je dostat se do nejvyšší soutěže a pravidelně nastupovat v dresu prvoligového klubu.
Do jara jsi vletěl parádně. To tě musí o to víc mrzet, že sportu nejen v Čechách vystavila stopku pandemie koronaviru. Jak se připravuješ v této pauze?
Štve mě to dost. Snažím se alespoň pravidelně běhat a doma také posilovat. V zimní přípravě jsem docela hodně dřel a nechtěl bych, aby mi to, co jsem tím získal, zase zmizelo.