Smůlovatější sezonu ve své kariéře ještě nezažil. Vysoký stoper FF VOŠ a SOŠ Roudnice U19 Roman Zezula (193 cm) si ještě ani pořádně nekopl do míče a kvůli předčasnému ukončení celého divizního ročníku už to ani nestihne. „Roman je v tomhle opravdu smolař. Jen co se vylízal ze zranění, soutěž se stopla,“ poznamenal trenér Jakub Pekař na adresu fotbalisty, který začínal v šesti letech v Křešicích.
Jak dlouho jsi v Křešicích hrál?
Tam jsem prošel od přípravek až po dorost. K fotbalu mě přivedli rodiče, především táta, který mě v klubu i trénoval. Myslím si, že v Křešicích jsme měli skvělou partu, ale každý by si chtěl zkusit zahrát vyšší soutěž, tak jsem odešel.
Jak ses dostal na FF VOŠ a SOŠ?
Jeli jsme se školou na den otevřených dveří a dozvěděl jsem se, že je tady taková možnost. Zkusil jsem testy fotbalových dovedností, po kterých mě přijali, a tak jsem tady.
Co a s jakými výsledky studuješ?
Studuji obor dopravní prostředky a řekl bych, že je to celkem v pohodě. Tak na trojky.
Hraješ na postu stopera, ale vždycky to tak prý nebylo?
V Křešicích jsem hrál spíš střeďáka, tedy na pozici toho, kdo si na hřišti dělá, co chce (smích). Na Fotbalové farmě jsem začínal na levém bekovi, ale nyní nastupuji na pozici levého stopera a myslím, že mi to docela sedí. I když je fakt, že jsem si na obranu chvíli zvykal.
Výškově jsi vybavený nadstandardně, máš i nějaké jiné přednosti?
Je fakt, že výška mi pomáhá při soubojích i hlavičkách. A mám dobrou levou a nebojím se hrát ani slabší pravou. Naopak mám problémy s koordinací pohybu. To mi říká i tréňa a vím, že na tom musím pořád hodně pracovat.
Jak jsme už zmínili, letošní sezona je pro tebe hodně smolná.
Zranění mě vyřadilo už v mladším dorostu, ale teď před startem ročníku to bylo ještě horší. Měl jsem natržený stehenní sval a vlastně půl roku stál. Když se rozběhlo jaro, tak zas přišla stopka kvůli koronaviru. Prostě smůla.
Máš nějaký oblíbený klub?
Jestli si mám vybírat u nás, tak to bude jednoznačně AC Sparta Praha, v zahraničí FC Barcelona.
A máš i nějakého svého oblíbeného hráče?
U nás asi Costa Nhamoinesu, který hraje jako já levého stopera ve Spartě. V zahraničí to je rovněž stoper Gerard Piqué.
Co rád jíš a piješ?
Nemám oblíbené jídlo, chutná mi takřka všechno. Moje oblíbené pití je Pepsi nebo mi třeba chutnají nějaké džusy.
Oblíbená hudba?
Poslouchám všechno rap, hip hop, ale třeba si rád poslechnu i nějakou tu naši českou klasiku.
A co děláš nejraději, když nejsi na fotbale?
Rád třeba jezdím na kole nebo si přečtu i nějakou tu knížku.
Na co budeš asi nejvíc vzpomínat po skončení na Fotbalové Farmě?
Tak nejvíc budu vzpomínat na to, jakou jsme tu utvořili skvělou partu. Také samozřejmě na kvalitní tréninky a zázemí, to tady je nadstandartní. Když bude čas a možnost si s klukama ještě po skončení na Farmě zatrénovat, tak určitě rád přijdu.
Jaké máš fotbalové cíle?
Jestli bude možnost zkusit si to v SK Roudnice, tak bych se o to rád popral a chtěl bych jednoznačně dostat klub co nejvýš, protože si nemyslím, že Roudnice patří tam, kde teď momentálně je.
Společné tréninky vám odpadly, jak se připravuješ v tomto období?
Máme nějaké běhy, takže chodím běhat a třeba doma si občas zkusím i zaposilovat.