Branky: 33. Plicka, 66. Trejbal.

VOŠ a SOŠ: Zezula – Hubený, Krčmář, Jarůšek (82. Kulhan), Trejbal – Beránek – Kliment (61. Betka), Malý (81. Štěpánek), Plicka (61. Skokan), Alberovský – Dobiáš.

Ani v šestém utkání letošní divizní sezony nenašli fotbalisté VOŠ a SOŠ Roudnice U19 přemožitele. Tentokrát si přivezli tři body z Ústí, kde porazili domácí B tým 2:0. Hosty mohl dostat do vedení po dvaceti minutách Kliment, kterému po centru do šestnáctky chybělo k dorážce jen málo. Úspěšnější už byl roudnický tým ve 33. minutě, kdy po přihrávce Hubeného udělal zmatek v obraně Dobiáš a Plicka měl v dorážce usnadněnou úlohu – 1:0. Také po změně stran se hosté dokázali jednou prosadit, po úniku Betky a přesném centru se hlavou trefil nabíhající Trejbal – 2:0. V závěru ještě mohl výhru pojistit z přímého kopu Alberovský, ale jeho bombu ze čtyřicítky zastavila spojnice branky. „S dalšími koly nám narůstá kvalita soupeřů, takže jsme očekávali těžký zápas, což se také potvrdilo. Díky dešti před zápasem se povrch zrychlil a myslím, že to fotbalu prospělo. Měli jsme hru ve své režii, byť soupeř měl nepříjemné protiútoky. Vytvářeli jsme si však víc střeleckých možností a šli také do vedení. V poločase jsme kluky nabádali, že musí být připravení, protože soupeř bude stále zlobit. I druhou půli jsme ale zvládli velmi dobře. Vlastně si ani nevybavuji, že by Ústí mělo něco nebezpečného. Snad jen několik závaru někdy v 70. minutě, kdy už jsme vedli 2:0. Nakonec jsme vyhráli zaslouženě,“ zhodnotil duel trenér VOŠ a SOŠ Jakub Pekař. Ten do sestavy vrátil uzdraveného Plicku. „Rozehrávali jsme ho už minulý týden za B tým, kde jsme si zkoušeli, jestli už je připravený na delší časový úsek. Tentokrát nám pomohl, ale to všichni, co nastoupili. Třeba Skokan s Betkou připravili druhý gól pro Trejbala, který si před zakončením dal asi sedmdesátimetrový sprint. To je naše výhoda, kluci, co naskočí do utkání, kvalitu minimálně udrží, leckdy i zvýší. A to platilo o všech také v Ústí,“ dodal roudnický kouč.